TEXT K LOGU

Rozhovor s Vladimírem Malíkem

Vladimír Malík je kontrabasista symfonického orchestru FOK Praha a s Rumburským komorním orchestrem vystupoval přibližně od roku 1995 do roku 2002. Při jedné z jeho návštěv jsme mu položili několik otázek...

Co si myslíte o výběru skladeb, se kterými RKO vystupuje?
Domnívám se, že jsou citlivě vybírány jak s ohledem na právě probíhající výročí skladatelů, tak i technické možnosti interpretů. Jejich provedení ale bývá na docela solidní úrovni, kdy můžeme obdivovat hráčskou zdatnost i těch nejmladších členů orchestru.

Vladimír MalíkJak hodnotíte spolupráci Rumburského komorního orchestru s dětským pěveckým sborem zdejší Základní školy?
Tuto spolupráci, myslím, uvítají obě strany, protože jim umožní seznámit se s novým repertoárem a obohatí je o další nové zkušenosti v souhře. Tato společná vystoupení jsou vždy vřele vítána posluchači.

Rozdíl mezi Rumburským komorním orchestrem a FOK Praha je značný. Zkuste ale porovnat atmosféru a tvůrčí prostředí obou hudebních těles.
S Rumburským komorním orchestrem spolupracuji rád, protože se zde setkávám s entuziasmem a nadšením ze společného muzicírování a krásnou tvůrčí atmosférou plnou radosti z každého připravovaného koncertu. Naproti tomu FOK, to je taková „továrna na hudbu.“ Čtyři zkoušky, generálka, koncert a tak je to týden co týden. Z té řady koncertů pak zpravidla vyčnívají jen ty, kde se setkáváme s vynikajícími sólisty či dirigenty a tak dochází k vzájemné inspiraci a nezapomenutelným uměleckým zážitkům.

Co si myslíte o sólistech, kteří s Rumburským komorním orchestrem vystupují a o práci dirigenta Rumburského komorního orchestru Miroslava Lošťáka?
Práce dirigenta Rumburského komorního orchestru Mirko Lošťáka si velmi vážím a skláním se v úctě před jeho houževnatostí, trpělivostí a elánem, s jakým připravuje tyto koncerty. Poděkování patří jistě také sólistům, kteří obětavě spolupracují s Rumburským komorním orchestrem. Svým účinkováním se významně podílejí nejen na zpestření programu tamních koncertů, ale především na zvyšování celkové umělecké úrovně Rumburského komorního orchestru.


Tisk stránky | Kontakt